Soovid koostada oma sugupuud ja otsid abi? Oled õiges kohas.

 

Laupäeval, 13. aprillil 2019. a Kärdla päevakeskuses toimunud koosolekule kogunesid Kadi Kiiver, Elmo Viigipuu, Andres Pisa, Juhan Elstein ja Kairit Kõrm. Vestlusringis võeti läbi viimase aja aktiivsemad teemad.

Aastakoosoleku järelkajana tõsteti lauale Rahvusarhiivi vallakohtute koostööprojekt. Meie seas materjalide sisestajaid ei ole. Küll aga on üleskutse kõigile, kelle valduses võib olla Hiiumaa vallakohtute materjale, mida sellest projektist ei leia, endast märku andma. RA on huvitatud puudu oleva materjali digiteerimisest. Originaal tagastatakse omanikule. Mida rutem reageerida, seda suurem võimalus, et materjal lisatakse juba töös olevasse projekti.

Hiljuti lisandusid Saagasse Käina ja Pühalepa kirikute kroonikad. Asuvad Konsistooriumi materjalide all. Failid on saksakeelsed. Seoses Kummistu kalmistu raamatu koostamisega pakub huvi, kas Pühalepa 15leheküljelises kroonikas võiks selle kalmistu kasutusele võtt märgitud olla. Kõik, kellele käsikirjaline saksa keel loetav on, palun abi. Link Pühalepa kroonikale on siin.

Vanad ajalehed on tasapisi DEAst kolimas DIGARisse. Kui DEAs olid ajalahed kuupäevade kaupa piltidega, siis nüüd konverteeritavad pdf-failideks, millel võimalik kasutada tekstituvastust. Näiteks on nüüd niimoodi loetavad Lääne Elu ja enne sõja aegne Hiiu Teataja. Samas olemas väga head allikad välismaale läinute kohta. Plaanis korraldada sel teemal Elmo Viigipuu näitlik kogemuskoolitus.

Kel huvi ja võimalus, on oodatud liituma EGeS Tallinna osakonna korraldatava Tallinn-Järvamaa ekskursiooniga 18. mail 2019. aastal, mille maksumus koos lõunasöögiga on 35 eurot. Lähem info reisikava ja registreerimise kohta asub siin

Hiljutiste uurimistööde tulemina on kavas ellu viia üks mestimine geni.com-is ja koostada artikkel kolme seltsi aastaraamatusse.

Järgmise kokkusaamise teade hiljemalt 30. aprillil.

Peatse kohtumiseni!

Kadi Kiiver, osakonna juhataja

 

Kas teadsid,

et sugupuu on tegelikult valmis puu
ja algul uuritakse hoopis võsa?

Seega, kui hakkad oma pere ajalugu uurima,
oled suguvõsauurija
ja mitte sugupuu uurija.

Sugupuu uurimine on iseenesest ka vahva tegevus. Saad koos lähedastega valmis puu juures uudistada, mida sa oled oma suguseltsi kohta välja selgitada suutnud.

Hiiumaal on sugupuude koostamine põlvest-põlve au sees olnud.
2007. aastast on saarel ka suguvõsauurijaid ühendav seltsing - 
MTÜ Eesti Genealoogia Selts Hiiumaa osakond.

Igaüks vajab ühendust oma juurtega ja teadmist, kust ta pärit on.


Tere tulemast meie kodulehele! Tere tulemast Hiiumaa suguvõsauurijate sekka!