Soovid koostada oma sugupuud ja otsid abi? Oled õiges kohas.

 

Hiiumaa suguvõsauurijate kokkusaamised 2022. aastal

 

 

Eesti genealoogia seltsi aastakoosolek toimub 21. mail 2022.aastal Rapla Kultuurikeskuses Tallinna mnt. 17a. Registreerimine algab kell 10:30, koosoleku algus on kell 11:00.

Palun teatada hiljemalt kolmapäevaks 18.05:
1 Kes läheb ise Raplasse
2 Kes tuleb Kärdlasse, et osaleda ühiselt Zoom vahendusel
3 Kes ei saa liikuda ei siia ega sinna aga soovib osaleda iseseisvalt Zoomi vahendusel, anna palun endast mulle märku aga saada sooviavaldus genealoogia@gmail.com
4 Kes ei saa osaleda ühelgi eelmainitud moel, palun saata VOLIKIRI minu nimele. Blankett kirjas.
NB! Juhul kui Kärdlasse tulijaid ei ole, sõidan Raplasse ja selle punkti all võib anda märku, kes soovib kaasa sõita. Väljasõit oleks 8.30 laevaga, kohale jõudmine enam-vähem täpselt alguseks.

Kadi Kiiver
Hiiumaa osakonna juhatuse esimees

 

 

LIIKMEMAKSU TASUMISE AEG ON 30. APRILL! Seltsi liikmemaks 2022. aastal on 10 eurot. Seltsiga liitumine 5 eurot, millele lisandub liikmemaks jooksva aasta eest. Soovil saab tasuda eluaegset liikmemaksu, mille suurus on 30kordne liikmemaks (praegu 300 eurot).

Hiiumaa osakonna liikmed saavad liikmemaksu tasuda seltsi arvelduskontole EE212200221051850732. Makse saaja Eesti Genealoogia Selts. Selgitusse märkida nimi ja aasta, mille eest liikmemaksu tasutakse. Kellel on tekkinud varasemast võlgnevus, saavad sellekohase e-kirja.

Teiste osakondade liikmed saavad liikmemaksu tasuda arvelduskontole EE342200001120064886. Makse saaja Eesti Genealoogia Selts. Selgitusse märkida nimi (või isiku nimi kelle eest makstakse), osakond ja aasta, mille eest liikmemaksu tasutakse.

Valminud on EMS ja EGeS ühine Aastaraamat 2021 

Fred Vendel kirjutab 1941. a. suvesõjast Saaremaal;Kuus autorit jagavad mälestuskilde 1944. a. Tallinna pommitamisest;avaldatud on EGeS 30. aastapäevale pühendatud lühijuttude ja luuletuste konkursi tööd;Raivo Seppo kirjutab uutest nimedest lõunaharjakatele;Kalju Sipp jagab mälestusi "Lood Paju tänavalt";Juss Konks räägib Mustahamba küla kupjast ja Evelin Povel pajatab paekiviristidest Keila kirikuaias.
Raamatu hind on 8 €, selle saamiseks tuleb oma ostusoovist teada anda aadressil raivma@gmail.com  Tallinnas saab peagi organiseerida ka käest-kätte üleandmist, mujal tuleb arvestada postikuludega.

 

Kas teadsid,

et sugupuu on tegelikult valmis puu
ja algul uuritakse hoopis võsa?

Seega, kui hakkad oma pere ajalugu uurima,
oled suguvõsauurija
ja mitte sugupuu uurija.

Sugupuu uurimine on iseenesest ka vahva tegevus. Saad koos lähedastega valmis puu juures uudistada, mida sa oled oma suguseltsi kohta välja selgitada suutnud.

Hiiumaal on sugupuude koostamine põlvest-põlve au sees olnud.
2007. aastast on saarel ka suguvõsauurijaid ühendav seltsing - 
MTÜ Eesti Genealoogia Selts Hiiumaa osakond.

Igaüks vajab ühendust oma juurtega ja teadmist, kust ta pärit on.


Tere tulemast meie kodulehele! Tere tulemast Hiiumaa suguvõsauurijate sekka!

Hiiumaa osakonna juhatuse esimees ja seltsi auliige,

Kadi Kiiver